28 червня -День Конституції України
Вітаємо з Днем Конституції України!
У кожній країні є правила, за якими живуть її мешканці. Ці правила називаються законами. Якщо не дотримуватися законів, то в країні не буде порядку, жителям загрожуватиме небезпека.
Законів багато, та серед них є найголовніший, що зветься словом “Конституція”. Конституція – це Основний Закон, що закріплює суспільний і державний устрій країни, функції органів державної влади, основні права та обов’язки громадян. Слово “конституція” латинського походження. З мови стародавньому Римі на українську “constitution” перекладається як устрій, будова (держави).
https://learningapps.org/watch?v=pmzmwkugk20
https://sites.google.com/view/vnv28020
Наша Україна теж має свою Конституцію – закон, в якому записано гарантовані державою права та свободи українців.Конституція України була прийнята Верховною Радою України 28 червня 1996 року. Відтоді цей день відзначається як державне свято (підстава: стаття 161 Конституції України, читати тут).
https://learningapps.org/watch?v=pmzmwkugk20
Година спілкування "76-і роковини депортації кримськотатарського народу"
18 травня в Україні та світі вшановують пам’ять жертв депортації кримських татар, яка призвела до масових людських жертв, завдавши непоправної шкоди кримськотатарському народу, трагічним чином вплинувши на його історичний шлях.
Під час головної хвилі депортації (18-20 травня 1944 року) було виселено 180 014 осіб, для перевезення яких використано 67 ешелонів. Значна кількість депортованих померла від голоду і хвороб першої ж зими 1944-45 рр. До 1956 року виселені мали статус спецпоселенців без права залишати місце проживання (за самовільне переселення загрожувала кримінальна відповідальність). На відміну від інших депортованих народів, які повернулись на рідні землі до кінця 1950-х років, кримські татари формально отримали таке право лише в 1974 році, а фактичне — у 1989-му, коли Верховна Рада СРСР засудила депортацію кримських татар і визнала її незаконною та злочинною.
Пам’ятаймо про цю трагедію! Підтримуймо кримськотатарський народ у цей непростий час!18 травня в Україні та світі вшановують пам’ять жертв депортації кримських татар, яка призвела до масових людських жертв, завдавши непоправної шкоди кримськотатарському народу, трагічним чином вплинувши на його історичний шлях.
Під час головної хвилі депортації (18-20 травня 1944 року) було виселено 180 014 осіб, для перевезення яких використано 67 ешелонів. Значна кількість депортованих померла від голоду і хвороб першої ж зими 1944-45 рр. До 1956 року виселені мали статус спецпоселенців без права залишати місце проживання (за самовільне переселення загрожувала кримінальна відповідальність). На відміну від інших депортованих народів, які повернулись на рідні землі до кінця 1950-х років, кримські татари формально отримали таке право лише в 1974 році, а фактичне — у 1989-му, коли Верховна Рада СРСР засудила депортацію кримських татар і визнала її незаконною та злочинною.
Пам’ятаймо про цю трагедію! Підтримуймо кримськотатарський народ у цей непростий час.
Година спілкування до Дня Європи
Тест: «Вплив України на Європу»
https://naurok.com.ua/test/test-vpliv-ukra-ni-na-vropu-do-dnya-vropi-7273.html
Тест "Що ж ви знаєте про Європу?" https://naurok.com.ua/test/onlayn-test-do-dnya-vropi-7237.html
«Тест на знання цікавинок Європи» https://naurok.com.ua/test/test-na-znannya-viznachnih-mist-vropi-7251.html
Година спілкування «Профілактика коронавірусної інфекції COVID-19»
Міністерство охорони здоров’я України розробило низку рекомендацій, як людині захистити себе від коронавірусної інфекції COVID-19 та запобігти поширенню цього захворювання.
Коронавіруси — це велика родина респіраторних вірусів, які можуть спричиняти захворювання різного ступеню тяжкості: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому. Захворювання, яке викликав новий коронавірус, називається COVID-19.
Відповіді на основні запитання про COVID-19 http://covid19.com.ua
Серед головних рекомендацій МОЗ щодо захисту — часто і ретельно мити руки з милом чи обробляти антисептичними засобами, уникати тісного контакту з тими, хто має симптоми грипу чи застуди, прикривати рот і ніс під час кашлю та чхання, ретельно готувати їжу.
Міністерство охорони здоров’я України публікує офіційну інформацію та постійно доповнює матеріали щодо коронавірусної інфекції COVID-19 на своїх офіційних каналах:
вебсайт МОЗ http://www.moz.gov.ua/
сторінка МОЗ у Facebook https://www.facebook.com/moz.ukr/
телеграм-канал Міністерства Коронавірус_інфо https://t.me/COVID19_Ukraine
Telegram-бот МОЗ із відповідями на найпоширеніші питання про коронавірус https://t.me/COVID19_Ukraine_Bot
Слідкуйте за своїм здоров’ям, бережіть себе!
Година спілкування "Профілактика тютюнопаління, вживання алкоголю, енергетичних напоїв, наркотичних речовин"
Пам’ятка для учня
1. Не долучайтеся до вживання алкоголю.
2. Алкоголь не може цілком зняти нервові напруження, вивести з депресії - це тільки тимчасове запаморочення свідомості.
3. Якщо ви знаходитесь в компанії, де всі люди вважають нормою вживати алкоголь, пам'ятайте, що Ви особистість.
4. З дитячих років привчайте себе до спорту.
5. Майте силу волі відмовлятись від пропозиції товаришів щодо вживання спиртних напоїв.
6. Знайдіть собі корисні і цікаві заняття (танці, співи, музика, малювання).
7. Отримуйте задоволення від тверезого спілкування.
8. Відпочивайте під час свят, не вживаючи спиртних напоїв.
9. Заздалегідь загартовуйте і піклуйтеся про здоров'я свого організму, з дитячих років замислюйтесь над майбутнім.
Пам'ятайте: ви несете відповідальність за стан свого здоров'я, народження майбутніх дітей.
НАРКОМАНІЯ ХВОРОБА, ЩО ВІДБИРАЄ ЖИТТЯ
Наркоманія це хвороба, що виникає внаслідок вживання наркотичних речовин та призводить до глибокого руйнування організму і навіть смерті. Існує два види наркоманії моно наркоманія (вживання якогось одного наркотику) і полі наркоманія (вживання декількох видів наркотиків одночасно). Якщо наркоман не отримує наркотик тривалий час, у нього з'являється абстиненція - болісні відчуття, які не кожен витримує і може навіть померти.
Підлітки вживають наркотики у шість разів частіше, ніж люди інших вікових груп.
За останні 10 років смертність від вживання наркотиків збільшилась у 12 разів, а серед підлітків у 42 рази!
Середня тривалість життя наркоманів 4- 4,5 роки після першої спроби!
Наркоманія є джерелом поширення ВІЛ-інфекції.
70% ін'єкційних наркоманів є носіями вірусів СНІДу!
Кількість злочинів, пов'язаних з наркотиками та сильнодіючими речовинами наркотичного походження за останні п'ять років збільшилась у шість разів.
Наслідки вживання наркотиків
Відомі вчені 1.1. Мечников, О.О. Богомолець вважали, що нормальна тривалість життя людини 150-160 років. Чому ж тоді люди не доживають до цього віку? Відомий фізіолог Павлов казав: «Ми скорочуємо життя негідним ставленням до свого організму». Звичайно, люди, що приймають наркотики, не відзначаються міцним здоров'ям.
ПОРАДИ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ::
Наркоманія найтяжча хвороба, яка без сумніву веде до смерті.
Залежність від наркотиків емоційний стан, для якого характерно:
- непереборне бажання постійного прийому наркотиків, мета придбати його будь-якою ціною;
- збільшення вживаної дози наркотичного засобу в залежності від потреби організму;
- психічна залежність (психологічна або емоційна) вживання наркотиків;
Звикання - фізично необхідна звичка людини, для якої характерно:
- підвищене бажання подальшого вживання наркотичних засобів з метою поліпшення настрою;
- незначна тенденція до збільшення дози наркотиків;
- незначна фізична, але висока психічна залежність.
Пам’ятка для учня
Усвідом, що ця хвороба має 4 етапи:
1. «Я не наркоман!» (перекладаємо: відмова від своєї залежності, яка для всіх, окрім пацієнта, є наявною).
2. «Я ненавиджу всіх» (перекладаємо: агресія на все навколо і на всіх навколо від розчарування у п. 1).
3. «У мене повна депресія і нудьга!..» (перекладаємо: депресія від усвідомлення розвитку свого шляху до цвинтаря).
4. «Так, я такий, але з цим треба щось робити...» (перекладаємо: усвідомлення своєї хвороби і пошук шляхів вилікування).
Давайте замислимось!
Профілактика «шкідливих звичок» це в першу чергу інформація про вилив на організм людини нікотину, алкоголю, наркотичних речовин. Кожен учень повинен знати, що нікотин, алкоголь, наркотики отрута, яка знищує людину, руйнуючи здоров'я, послаблюючи волю, позбавляючи людину життєвих і моральних цінностей.
Отже, ви дізналися про шкоду, якої зазнають організм і психіка від вживання тютюну, алкоголю та наркотиків. Подумайте про те, що чекає вас в майбутньому, якщо ви будете курити, вживати спиртне або наркотичні речовини. Треба ставитись з повагою до свого організму та поважати здоров'я оточуючих, тому що шкідливі звички однієї людини негативно впливають на організм іншої. Пам'ятайте: здоров'я, справжня радість життя і щастя не сумісні з тютюном, наркотиками і спиртними напоями. Живіть здоровим життям! Дайте змогу вашим дітям і онукам народитись здоровими і щасливими!
Наше здоров'я у наших руках.
«Чорнобильська катастрофа»
У далекому 1986 році у ніч з 25 на 26 квітня о 1-й годині 23 хвилини до міста Прип’ять увірвалося велике горе. Сталась аварія на четвертому реакторі Чорнобильській атомній станції.
Чорнобильська АЕС розташована на сході Українського Полісся. Енергоблоки знаходяться на березі річки Прип’ять, яка впадає у Дніпро.
Чорнобиль – невеличке миле містечко. Його назва походить від назви гірського полину чорнобилки. Місто це занурене у зелень, все у деревах, квітах.
Влітку тут любили відпочивати багато киян, полтавчан, чернігівців… Приїздили сюди надовго, часом на ціле літо, з дітьми і домочадцями, готували на зиму соління і варення, збирали гриби, яких удосталь було у тутешніх лісах, засмагали на сліпучо-чистих піщаних берегах Київського моря, рибалили. І здавалося, що напрочуд гармонійно і нерозривно зжилися тут краса поліської природи і сховані у бетон 4 блоки АЕС, розміщеної неподалік на північ від міста Чорнобиля.
Але цей спокій і благодать розірвав вибух і полум’я. Розпочалася пожежа… Вогонь, все лютував, не вщухав.
У перші години після аварії радіоактивні речовини поширювалися у західному напрямку. Пізніше, 26, а також 27 квітня напрямок переносу радіоактивних продуктів перемістився на північний захід, а 29 квітня – на північний схід. Зранку 30 квітня напрямок вітру змінився, почали забруднюватися райони, розміщені на південному сході від АЕС, у тому числі і місто Київ. Таким чином, у перші дні після аварії, коли викидання радіоактивних речовин було найінтенсивнішим, їх випадання здебільшого зосередилось у північно-західних регіонах України, на південному заході та півдні Білорусії.
Висота радіоактивного викидання становила в перші дні 1200 – 3000 м.
Значні викидання радіоактивних речовин відбулися в травні-червні та в наступний період ( аж до захоронення реактора в спеціально збудованому саркофазі). У зв’язку з великою радіоактивністю було відселено населення з 30-ти кілометрової зони навколо станції, в основному оконтуреної ізолінією дози випромінювання в 5 мР/год, встановлено так звану зону відчуження ( 20 мР/год ), а також територію з тимчасовим відселенням частини населення – дітей і вагітних жінок – 3 – 5 мР/год (сюди увійшов Київ).
Всього за перший рік після аварії з зони відселення було евакуйовано 116 тис. чол. зі 186 населених пунктів, у тому числі з України – 90 тис. чол. з 75 населених пунктів.
Відвідування шкільного музею.
Святкуємо Масляну.
21 лютого- день рідної мови.
"Мова- серце нації"-під таким девізом проходив Міжнародний День рідної мови.Говорили українською,англійською,російською.Згадували історію мов.Проводили вікторини,квести,конкурси з мов.Допомогали дітям учителі Заікіна Т.Т.,Пилипенко О.О.,Вальчук О.М.
Пам'яті полеглих Героїв Небесної Сотні.
Горить свіча і пам'яті сльоза,
Додолу з неї краплями стікає,
Земля ридає, плачуть небеса,
Героїв Україна пам'ятає.
20 лютого Україна вшановує героїв Небесної сотні, які загинули під час подій на Майдані 18-20 лютого 2014 року. "День героїв Небесної сотні в Україні відзначатимуть щорічно 20 лютого", – зазначено в документі. відповідно до Указу Президента України «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». Історія України мала багато трагічних періодів. Коли свобода і навіть сам факт існування українського народу опинявся під загрозою. Але завжди в такі періоди найкращі сини і дочки України ставали на захист своєї землі, Знову від нас пішли найкращі. Ті, для кого "справедивість", "гідність", "свобода", "Україна" були не просто словами, а сенсом їх життя.
Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. своєї держави, своїх співвітчизників.
На виховному заході на тему «Революція Гідності та Свободи: як це було…» учні мали змогу більш детальніше дізнатися про початок Революції та її героїв, також було показано відеоматеріали про жертовність та героїзм українського народу, відданість волонтерів та підтримку усього населення.Учитель історії Бондарук В.І.нагадала присутнім про героїчні події тих «чорних» днів листопада 2013 р. – лютого 2014, про початок національної революції.Усі присутні вшанували пам’ять Небесної Сотні хвилиною мовчання.
З метою формування почуття патріотизму до історії держави,розвитку інтересу учнів до подій минулих років,які вплинули на основні процеси державотворення в Україні Янатьєва В.Б.провела виховну годину "Пам'ятай про Крути...для учнів 7-10 класів.Переглянуто фільм "Крути 1918".
Тиждень історії
Завершив Тиждень історії "Історичний марафон",який провела серед учнів 6-7 класів учитель історії Бондарчук В.І. Команди долали бар'єри різного ступеня складності.Це- "Історичний турнір","Творчий спринт","Хто?" або "Що?","Ланцюжок" та отримували додаткові запитання.Мета заходу-поглибити знання учнів з історії не лише рідного краю,а й світової,вчити логічно мислити,грамотно формувати свою думку.
Виставка робіт учнів Бердянської ЗОШ І-ІІІ ст.до тижня історії.
День Соборності України.
День Соборності - це нагадування про те,що сила нашої держави в єдності.Проведено ряд заходів:
-тематична виставка "22 січня-День Соборності України";
- урочиста лінійка "Соборність в душах,єдність у серцях"
-"ланцюжок єдності";
-виховний захід для учнів 7-10 класів;
-вікторина "Державні символи України".
Живи й процвітай,Україно моя,
Для миру,для щастя,любові й добра.
Всеукраїнський тиждень права. У 8-10 класах проведено Всеукраїнський урок "Права людини" з нагоди проголошення "Загальної декларації прав людини".Протягом тижня проведені години спілкування на правову тематику і конкурс малюнків "Я маю право".Учні показали свої знання по Конституції України,норм моралі та поєднання їх з правами дітей.